Barbara-i-Jerzy-Schmidt.jpg
Firma Bosch Centrum Agares powstała 25 lutego 1991 roku., założycielami jest małżeństwo Barbara i Jerzy Schmidt. Sklep  początkowo zajmował się sprzedażą hurtową, ale szybko właściciele zdecydowali się na rozszerzenie działalności o specjalistyczną sprzedaż detaliczną i od ponad ćwierć wieku organizacja zajmuje się dystrybucją elektronarzędzi, narzędzi, maszyn budowlanych, urządzeń ogrodowych, narzędzi spalinowych, mikro narzędzi oraz  narzędzi ręcznych i osprzętu wiodących światowych marek. 

Pierwszy sklep stacjonarny miał powierzchnię 20m2 i mieścił się we Wrzeszczu przy ulicy Wyspiańskiego 25. Jednak szybko okazał się zbyt  mały. Właściciele kupili zabytek,  najstarszy budynek Gdańska-Wrzeszcza przy ul. Leczkowa 21, który był kompletnie zrujnowany, odbudowali go od podstaw. Firma wprowadziła się tam już w lutym 1996 roku i do dziś mieści się we Wrzeszczu jedna z placówek firmy. W czerwcu 2015r. powstał drugi oddział sklepu w Bąkowie przy  ulicy  Ordynackiej 3, który jest położony przy trójmiejskiej obwodnicy.  

Bosch Centrum Agares to autoryzowany diler światowych marek narzędzi, elektronarzędzi czy  maszyn. Marki naszych produktów to przede wszystkim: BOSCH, METABO, MAKITA, FESTOOL, STIHL, FEIN, WIHA, HIKOKI, TENG TOOLS, EGO, REMS, RUBI, S&R, KRANZLE, ZALCO I wiele innych.

W ofercie działalności placówek firmy  znajduję się również serwis  oraz wypożyczalnia bestselerowego sprzętu. W myśl zasady, aby  nie pozostawić klientów bez narzędzi do pracy. 

Największą wartością firmy Bosch Centrum Agares są i od zawsze byli  profesjonalni sprzedawcy, którzy są fachowymi doradcami, posiadają  rzetelną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie dystrybucji specjalistycznego sprzętu. Motto firmy, która postawiła na profesjonalną obsługę to: „ Powiedz jaką pracę masz do wykonania, a my znajdziemy do tej pracy narzędzia.”